Huśtawki emocjonalne u 37-latka

witam moj syn ma hustawki emocjonalne raz by frowal a drogi razem ma leki klnie I niechce mu sie zyci ma 37 lat I roku na rok jest gorzej njechce przyjmowacj lekow poprzeczytanje ulotek .Ma wzrostu 185 awaga cjagle jdzie nadol I wazy obecnje56 kg. niewjdze wyjscja z tej sytulacj dokogo moglabym sie zwrucjc o pomoc prosze o wskazowki dokogo moglabym sie udacj o pomoc
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Niestety, drogą internetową nie da się postawić diagnozy. Pani syn powinien udać się do lekarza psychiatry, który mógłby zdiagnozować, co mu dolega, a potem zaproponować odpowiednie leczenie – farmakoterapię i/lub psychoterapię. Huśtawki emocjonalne, czyli raz podwyższony nastrój, a zaraz potem spadek samopoczucia, smutek może świadczyć o różnych problemach emocjonalnych, dlatego nie da się postawić rozpoznania przez Internet. To może być choroba afektywna dwubiegunowa, cyklotymia albo zaburzenia osobowości w postaci BPD, czyli osobowość chwiejna emocjonalnie i wiele innych zaburzeń. Proszę spróbować zachęcić syna do konsultacji psychiatrycznej.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dobrze, że Pani napisała. Z krótkie opisu wynika, że problem wymaga interwencji. Zależnie od Pani sytuacji finansowej, proszę zwrócić się do jakiejkolwiek poradni psychiatrycznej lub psychologicznej współpracującej NFZ lub prywatnej. Proszę zapytać syna, czy nie chciałby poszukać pomocy. Jego motywacja będzie istotna dla poprawienia sytuacji.
Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Z podanych informacji wynika, że konieczna jest wizyta u lekarza. W związku z takim spadkiem wagi również u lekarza pierwszego kontaktu, być może konsultacja psychiatryczna będzie pomocna.