Huśtawki nastrojów, płaczliwość u nastolatki

Moja siostra15lat ma ogromne hustawki nastroju i ciagle placze.stosuje autoagresje.nie daje rady.jest wykonczona.podejrzewam lekkie stany depresyjne,bo unika ludzi i ucieka przed nimi ale jak juz z kims jest to potrafi sie posmiac jednak nie tak jak kiedys.ma objawy somatyczne.moje pytania-czy to moze byc depresja? W depresji mozna miec"normalne"dni po ktorych wraca przygnebienie?Warto udac sie do specjalisty?Bardzo prosze o pomoc

Witam serdecznie,
nie musi to być depresja choć istnieje ryzyko rozwijania się zaburzeń nastroju. Z całą pewnością warto udać się do specjalisty. Takie huśtawki nastoju oraz szczególnie autoagresja są do tego bardzo wyraźnym wskazaniem. Warto wziąć to na poważnie. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do indywidualnego kontaktu (swisniewska72@gmail.com). Pozdrawiam.