Hydroksyzyna a starania o dziecko

Witam. Od 2005 r. codziennie przyjmuję 1 tabletkę Hydroxyzyny 10 mg. Czy gdybym zaszła w ciążę musiałabym odstawić te tabletki które pomagają mi w normalnym funkcjonowaniu? Czy wyrządziłyby jakąś szkodę dziecku?

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy lek jest przeciwwskazany w ciąży. W celu odpowiedniego postępowania proponuję udac się do psychiatry lub lekarza przepisującego powyższy preparat. Lek mieści się w Kategorii C leków czyli grupy leków, w której badania na zwierzętach wykazały szkodliwość dla płodu, bądź też takich badań nie wykonano oraz brak jest odpowiednio wiarygodnych danych z obserwacji stosowania tego leku u ludzi. Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa.