Hyperechogeniczny guzek w USG tarczycy

Dzień Dobry. Proszę o interpretację i poradę. USG tarczycy: Gruczoł niejednorodnie hypoechogeniczny. W płacie lewym w części środkowej głowowej hyperechogeniczny guzek o średnicy 5 mm, wykazujący niewielkie wzmożenie unaczynienia brzeżnego. Wezina 2 mm. Płat prawy o wym.17x17x39, obj. 5,8 ml, lewy 17x18x40mm, obj.6,4ml. TSH 6,82 Aqil/ml, FT4 0,82ng/dl, anty-TPO 360,7 IU/ml. Dziękuję. Teresa

Dzień dobry,

Obraz tarczycy sugeruje autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Co potwierdzają wyniki badań dodatkowych. Ma Pani chorobę Hashimoto. Proszę skontaktować się z lekarzem, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani w razie potrzeby zaleci Pani odpowiednie leczenie. Guzek jest niewielki i hiperechogeiczny, a więc nie ma raczej powodu do niepokoju , proszę skontrolować go w usg za ok 12 miesięcy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz