Hyperplasia foveolaris z biopsji żołądka

proszę 4 raz o przetłumaczenie wyniku hist. z biopsji żołądka ,jak na razie nikt nie chce go przetłumaczyć .Hyperplasia foveolaris ,regeneratio epithelli mucosae partis pyloricea et dysplasia epithelli gradus minoris. (gastric low grade intraepithelial neoplasia WHO 2010) Fibrosis focalis laminae propriae mucosae . wizyta u lekarza gastr. luty 2014. czy to groźne ? rak? chirurg skłania się do endoskopowej mukozektomi,lub usunięcia żołądka. czy to zmiana grozi szybkim rozwojem raka?

Witam! Tłumaczenie badania brzmi: rozrost dołeczków błony śluzowej żołądka z dysplazją (czyli nieprawidłowym przekształceniem nabłonka) miernego stopnia. Ogniskowe włóknienie blaszki właściwej blony śluzowej. Opisane nieprawidłowości to tzw. stan przednowotworowy, a nie w pelni rozwinięty rak. Endoskopowa mukozektomia lub profilaktyczne usunięcie żołądka mają za zadanie uchronienie Pana przed jego rozwojem. Niestety nie da się w sposób jednoznaczny stwierdzić jak szybko może rozwinąć się nowotwór. Cały proces jest rozciągnięty w czasie i trwa zazwyczaj kilka miesięcy a nawet lat.