Hyperplasia microglandularis endocervicalis w wyniku histopatologicznym

Witam! 3 tygodnie temu podczas porodu pobrano mi fragment z szyjki macicy do badania histopatologicznego. dzisiaj dostałam wynik i jest napisane : hyperplasia microglandularis endocervicalis. co to oznacza?czy mam się bać? dziękuję z góry za odpowiedz
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza rozrost mikrogruczołowy błony śluzowej kanału szyjki macicy. Jest to zmiana łagodna, aczkolwiek proszę jej nie bagatelizować tylko skonsultować się z lekarzem ginekologiem.