Hypoechogeniczna zmiana w piersi podczas badania histopatologicznego

Proszę o interpretacje badania hispopatologicznego: - carcinoma ductale infiltrans NG-2 , G-1; DCIS NG-2; cribriform type ;typ bilogiczny: luminalny A; kategoria b5, BI-RADS: 4c chypoechogeniczna zmiana o średnicy ok. 1 cm w lewej piersi. Markery ER estrogen receptor (+++) ; HER (+); Ki 67(+) 5%; P63(+/-); PR progesteron receptor(+) pojedyńcze komórki. Jakie są rokowania przy tego typu zmianie? ewentualne wskazówki? pozdrawiam i pięknie dziekuję za pomoc.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Do korzystnych czynników rokowniczych w Pani przypadku należą min.: typ histologiczny , rozmiar guza (cecha G-1), dodatnia ekspresja receptorów ER, HER i PR. Konieczne jest dalsze leczenie u chirurga onkologa, który zadecyduje o najwłaściwszym schemacie leczenia.