Idealna dieta dla 13-latki

Hej mam 13 lat ważę 53 kg mam 164 wzrostu chciała bym obyście mi pomogli w dobraniu lub zrobieniu idealnej diety dla mnie. Jestem aktywna
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała jest w normie. Możesz nawet zwiększyć kaloryczność diety. Nie musisz stosować ściśle określonej diety. Ważne byś odżywiała się zdrowo. Spożywaj dużo warzyw i owoców, produktów mlecznych z mniejszą zawartością tłuszczów. Nie zapominaj o pełnoziarnistych produktach zbożowych: razowy makaron, brązowy ryż, kasza gryczana, ciemne pieczywo. Ogranicz spożycie słodyczy - zastępuj je warzywami, orzechami i owocami suszonymi (w ograniczonych ilościach). Pij wody mineralne, zieloną herbatę. Ogranicz spożycie dosładzanych soków oraz napojów gazowanych.