Idealna waga dla 11-latki z 157 cm wzrostu

Moja córka ma 11 lat.Skarży się bo w jej szkole koledzy ją przezywają.Ma metr 157.I waży 45 kg.Czy to dobra waga na jej wiek?

Witam,
Waga Pani córki jest prawidłowa przy jej wzroście. Wg wzrostu córka plasuje się w 90 centylu, zatem jest wyższa niż większość rówieśników, ale jak najbardziej w granicach normy. Jej waga jest jak najbardziej w normie.
Pozdrawiam

witam serdecznie,

Waga córki nie jest za wysoka. Być może córka ma grubą kość i i typ budowy który wpływa na wygląd. Z pewnością nie zalecam jednak odchudzania a jedynie zdrowe nawyki żywieniowe i dużo ruchu.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk