Idealna waga: odchudzanie przy niedoczynności tarczycy

Jestem dziewczyną, mam 14 lat, ważę niecałe 60 kg przy wzroście 172cm. Od kilku lat korzystam z kliniki endokrynologicznej, gdyż mam niedoczynność tarczycy. Stosowałam lek, lecz aktualnie mam przerwę. Niby moja waga jest dobra, ale wygląd już nie. Tu i ówdzie mam pewne niedoskonałości. Jak skutecznie zbić kalorie, szczególnie w zimie, gdy moja aktywność jest niska?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych podana masa ciała mieści się w granicach normy dla podanego wieku. Występuje lekka dysproporcja pomiędzy wzrostem a masą ciała. Nie powinna budzić powodu do niepokoju. Samodzielne odchudzanie w wieku dojrzewania jest wysoce nierozsądne i wymaga innego podejścia, niż u dorosłych. Sylwetkę można kształtować za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Regularna aktywność fizyczna daje wymierne efekty.