Idealne BMI dla 178 cm wzrostu

ile powinnam ważyć? witam. mam na imię Magda i ważę 52 kg. mam 178 wzrostu. nie lubię swojego ciała, uważam, że jestem gruba, choć inni powtarzają mi, że jestem chuda. czy mam niedowagę? ile powinnam ważyć?

Witam,

Z podanych przez Panią danych BMI wynosi 16,4 a prawidłowy zakres to 18,5–24,9 więc świadczy on o niedowadze. Innymi wskaźnikami tzw. idealnej wagi jest wskaźnik Lorenza to 71 kg, według Brocca to 66,3 kg, a według Pottona to 70,2 kg. Jak Pani widzi każdy z nich podaje inną wartość, nie mniej jednak każdy z nich podaje większą wartość niż Pani aktualna masa ciała. Zapraszam na konsultację do gabinetu ponieważ jesteśmy z tego samego miasta i wówczas przyglądniemy się bardziej dokładnie Pani problemowi. Pozdrawiam!

Witam. Pani masa ciała jest za niska i wskazuje na niedowagę, która może odbić się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi np. niedożywieniem, osłabieniem, zaburzeniem miesiączkowania. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska