IgE białka specyficzne - co to takiego?

Witam. Dostałam od alergologa zlecenie na badanie krwi, na którym jest napisane tylko "IgE białka specyficzne". Czy jest to to samo, co całkowite stężenie IgE? Czy może chodzi o IgE dla poszczególnych alergenów? Ale nic o alergenach nie jest napisane. Lekarz, który zlecił to badanie przyjmuje w szpitalu oddalonym od mojego miasta o 200 km, więc wolałabym wykonać je w moim mieście, nawet prywatnie. Zastanawiam się tylko, czy na podstawie wyłącznie tego, co jest napisane na zleceniu wiadomo, o jakie dokładnie badanie chodzi, czy też muszę się udać do szpitala, w którym badanie było zlecone?
ponad rok temu

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

IgE specyficzne to przeciwciała skierowane przeciwko poszczególnym alergenom pokarmowym lub wziewnym. Badanie poziomu tych przeciwciał często wykorzystuje się w diagnostyce alergii - wzrost stężenia  IgE skierowanych przeciwko określonemu czynnikowi np. sierści kota może świadczyć o alergii na ten czynnik.
   Natomiast trudno jest mi się odnieść do poprawności otrzymanego skierowania. Mogę doradzić tylko kontakt z lekarzem prowadzącym lub laboratorium w którym badania miały zostać wykonane.