Ignorowanie przez dziecko poleceń i zaburzenia mowy

Mój synek ma 27 miesięcy,do maja tego roku miał styczność tylko z polskim językiem od maja zaczął chodzić do żłobka.Nic nie mówi i zastanawiam się czy wlasnie to jest tego przyczyną.Wszystko rozumie pokazuje paluszkami co chce albo prowadzi za rękę żeby osiągnąć co chce.mieszkamy za granicą jak można było się domyśleć z wcześniejszego opisu.Lekarz twierdzi ze rozwija się pprawidłowoCzasem totalnie nas ignoruje,nie ma kłopotu ze słuchem.Czesto unika kontaktu wzrokowego,czy powinnam się martwić c.

Witam

Pani Synek ma z pewnością opóźniony rozwój mowy. Z opisu ciężko stwierdzić czy ma on charakter samoistny czy występują również inne zaburzenia rozwoju. Na pewno na plus jest to, że rozumie polecenia i wskazuje palcem co chce.
Rozumiem, że w żłobku styka się z językiem obcym? To także może utrudniać Synkowi podjęcie komunikacji w języku ojczystym.
Należy udać się do logopedy, który oceni ogólny rozwój Synka i rozpocznie terapię. Proszę nie sugerować się opinią pediatrów, którzy często bagatelizują opóźnienie mowy.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Witam. Niepokojące jest to, że Synek Państwa ignoruje i unika kontaktu wzrokowego. Niepokojący jest również brak mowy. 2 letnie dziecko powinno mówić już około 300 słów i budować proste zdania. Radziłabym udać się na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/