Ile białka powinien przyjmować dziennie 19-latek?

Ile białka powinienem spożywać w wieku 19 lat i wadze 94kg? Czynnie uprawiam sport kilka razy w tygodniu. Moja sylwetka nie jest obtłuszczona, lecz wysportowana.Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

W polskich normach zaproponowano ilość 1g na kg/mc/d, która należy traktować jako najniższa, dopuszczalna wartości spożycia białka.
Spożycie powinno być dopasowane do aktywności fizycznej, masy ciała, stanu fizjologicznego i wieku itp.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl