Ile butelek mleka modyfikowanego na dobę powinnam dać dziecku?

Witam, synek urodził sie 23.09.2014 przez cc. Karmię go mlekiem modyfikowanym. Proszę mi powiedzieć ile butelek na dobę powinnam mu dać? jest jakaś norma ? w jakim odstępie czasu powinien dostawać butelkę ? Co ile powinien zrobić kupkę ? ile razy dziennie powinien ją robić ? Dodawać mu wodę do picia między mlekiem ? Agata

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Na każdym opakowaniu dokładnie napisane jest ile powinno dziecko pić ml mleka każdorazowo przy karmieniu i ile razy na dobę ( zwykle producenci zalecają około 90 ml 7 razy na dobę) . Jeżeli chodzi o ilość kupek na dobę to jest to osobniczo zmienne i może być ich kilka lub jedna na dobę. Przy karmieniu mlekiem modyfikowanym jest ich zwykle mniej niż przy karmieniu piersią. Ponadto przy karmieniu piersią nie trzeba dopajać dzieci, natomiast karmiąc mlekiem modyfikowanym jest to konieczne. Pozdrawiam