Ile centymetrów w talii można stracić w ciągu miesiąca przy diecie 1500 kcal i ćwiczeniach?

Witam ;) Mam 18 lat , ważę 72 kg, wzrost 180 cm. Za miesiąc mam Studniówkę i zależy mi żeby świetnie wyglądać. Ile jestem w stanie w ciągu miesiąca stracić cm w talii stosując dietę 1500 kcal i ćwiczyć 4 razy w tyg po 1h zazwyczaj aerobic lub basen? Czy mogę jakoś przyspieszyć efekty.

Witam serdecznie,

Proces odchudzania i spadku centymetrów jest sprawą bardzo indywidualną więc nie odpowiem Pani konkretnie na dane pytanie. Ogólnie rzecz biorąc bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około o,5-1kg tygodniowo.
Powinna Pani zadbać o 5posiłków dziennie, odpowiednio zbilansowanych. Do tego powinna Pani wypijać około 1,5 do 2l czystej wody mineralnej. Posiłki powinny być jedzone w odstępach 2.5-3h, śniadanie jak najszybciej po przebudzeniu zaś kolacja3-4h przed snem.
Dobrze dobrana dieta oraz aktywność fizyczna z pewnością przyniosą piękne rezultaty:)

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Witam serdecznie! Najlepiej, aby ubytek masy ciała nie był większy niż 0,5-1 kg tygodniowo. Ciężko jest powiedzieć z których partii ciała schudniesz najszybciej, ponieważ to jest cechą indywidualną.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska