Ile czasu leczy się zapalenie płuc?

Ile czasu leczy się na oddziale zapalenie płuc u dziesięcioletniej dziewczynki? Rtg wykazało zmiany z jednej strony, mała nie gorączkuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Antybiotykoterapia zapalenia płuc najczęściej trwa około 7 dni. W zależności jednak od stanu klinicznego dziecka można ten czas wydłużyć. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem, który prowadzi leczenie dziecka.