Ile czasu może spędzić przed komputerem dziecko?

Chciałam zapytać, ile czasu może spędzić przed komputerem (granie) i telewizorem (bajki) chłopiec lat 10. Syn ma skłonności do popadania w przesadę, ale prawdę mówiąc nie wiem, na ile można dziecku pozwolić, zważywszy na to, że mamy inne czasy i inne formy rozrywki. Mam wrażenie, że nadmiar grania lub bajek w TV go otumania. Bardzo proszę o konkretną odpowiedź - ile godzin przed komputerem i tv może spędzać dziecko w wolnym czasie (po odrobieniu lekcji i innych obowiązkach). Z góry dziękuję!

Witaj.Nie ma konkretnej odpowiedzi. Nie ma idealnego modelu... Wszystko zależy od Pani postrzegania, sposobu reakcji dziecka. Z mojego punktu widzenia (statystycznie) dziecko nie powinno przebywać dłużej niż 2 godziny dziennie :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
ZAPRASZAM NA
http://psychopedagog.eu

PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://psychopedagog.eu/blog/

POLUB NAS NA FACEBOOK'u
http://facebook.com/psychopedagogeu

Witam Pana,
Chłopiec 10 letni może zapewne spędzić przed tv tyle czasu, na ile pozwolą mu rodzice lub podczas ich nieobecności, na ile on sam sobie pozwoli. To fakt, że mamy inne czasy, gdzie komputer, tv i inne media stały się nieodłącznym kompanem dziecięcego (i nie tylko) świata.
Odpowiadając rzeczowo na zadane przez Pana pytanie - do 2 h/ na dobę.
Nie zapominajmy, że niektóre obowiązki szkolne mają także związek z komputerem, więc pomijając je a biorąc pod uwagę jedynie czas wolny - 2 h/dobę.
Zapewniam Pana, że jest to wykonalne pod warunkiem, że Pana syn będzie miał czym wypełnić sobie pozostały czas wolny - zajęcia ruchowe, spotkania towarzyskie, gry rodzinne, etc;
Życzę powodzenia

Trudno jest określić ile czasu można tę formę rozrywki pozwolić dziecku.Wyznacznikiem w tej sferze jest zachowanie dziecka, czy ono się zmienia?Jak się zachowuje, gdy chcemy mu zmienić aktywność w trakcie jego "rozrywki".Czy ma podzielność uwagi?Na pewno nie mówimy o czasie kilkugodzinnym.