Ile czasu muszę ćwiczyć i się odchudzać, by zauważyć efekty?

Witam. Mam 20 lat,182 cm i 70 kg,ile mniej więcej czasu będę musiał ćwiczyć by było widać efekty,mam zamiar ćwiczyć codziennie+dieta, Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Witam, przy odpowiednio dobranych ćwiczeniach i właściwej diecie powinno się tracić od 0,5 do 1 kg w ciągu tygodnia – szybsza lub wolniejsza utrata masy ciała może świadczyć o źle dobranej kuracji odchudzającej. Jednak na naszą masę ciała może wpływać wiele czynników, powodując jej ciągłe wahania, dlatego znacznie lepiej jest badać skład ciała oraz mierzyć się w obwodach. Pozdrawiam.

Witam,
Twoje BMI wynosi 21, wartość ta wskazuje, że Twoja masa ciała jest w normie. Nie ma potrzeby, abyś się odchudzał. Natomiast jeżeli chcesz wyrzeźbić swoją sylwetkę to jak najbardziej zalecam aktywność fizyczną. Pamiętaj, jednak aby się nie przeforsować, na początku zacznij od lekkich ćwiczeń, aby przygotować swoje mięśnie do cięższej pracy. Na początku godzinny trening z pewnością wystarczy. Natomiast Twoja dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, aktualnie przy małej aktywności fizycznej Twoje zapotrzebowanie energetyczne wynosi około: 2500 kcal, przy zwiększonej aktywności fizycznej może ono wzrosnąć nawet powyżej 3000 kcal. W swoim jadłospisie uwzględnij odpowiednią podaż
węglowodanów (50-60% zapotrzebowania energetycznego),
białek (10-15% zapotrzebowania energetycznego)
tłuszczy (25-30% zapotrzebowania energetycznego)
Uzupełniaj także podaż płynów, zarówno przed, w trakcie jak i po treningu. Najlepiej, aby była to woda mineralna, niegazowana, która zawiera w swoim składzie więcej niż 500 mg składników mineralnych w litrze.
Źródła węglowodanów: produkty pełnoziarniste, pieczywo żytnie lub razowe, ryż, kasza
Źródła białka: mięso, jaja, ryby, mleko i produkty mleczne
Nie zapominaj także o warzywach i owocach, które zawierają wiele składników mineralnych.
Pozdrawiam
Magdalena Małecka

Witam,

Według wskaźnika BMI Pańska masa ciała jest prawidłowa. Jakie są Pana obwody, jaki jest Pana cel poza utratą masy ciała - czy dotyczy on konkretnej partii ciała? Napisał Pan, że zamierza ćwiczyć codziennie i stosować dietę - jakie ćwiczenia i jaka dieta? Nie ma możliwości udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Pańskie pytanie ponieważ nie znam szczegółów, a ponadto dochodzą do tego Pańskie indywidualne predyspozycje.

Pozdrawiam.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
Pani masa ciała jest jak najbardziej odpowiednia do wysokości ciała, więc na pewno nie ma konieczności jej redukcji.
Proponuję postawić na zdrową dietę i utrzymanie efektu, a przy tym regularną aktywność fizyczną, ale dostosowaną do formy, bez nagłej zmiany całego trybu życia.

Jeżeli chodzi o efekty, są one bardzo różne, wszystko zależy od organizmu, ale należy pamiętać, że ćwiczenia i dieta muszą ze sobą współgrać i istnieć jednocześnie i wówczas wtedy zobaczymy najlepsze efekty.

pozdrawiam