Ile czasu powinny zawierać przerwy pomiędzy posiłkami?

Odstępy w posiłkach, jak długo? Witam. Mam pewien dylemat. Nie wiem ile czasu przerwy pomiędzy posiłkami. Zazwyczaj jem tak (po kolei •Śniadanie •Lunch •Obiad •Lekka kolacja): •10:30 •12:30•15:55 •18:00 Czuje się dobrze, ale nie wiem czy dobrze to kontynuować. Czasami również mam małe odstępy pomiędzy tymi posiłkami np raz śniadanie zjem o 10:50 potem lunch o 13:10.. Czy jest to błędne? Mam obawy, że tak i boje się braków postępów w odchudzaniu. Przez moje 4 letnie zaburzenia odżywiania bardzo rozleniwiłam swój metabolizm i staram się to zmienić. Jestem pod ciągłą opieką psychiatryczną (terapie,wizyty u psychiatry, leki itp) Proszę o pomoc

Witam serdecznie,
Posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 17:00 - 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk