Ile czasu rośnie guz na pęcherzu moczowym?

Dobry wieczór, mam usuniętego( guza ) raka pęcherza moczowego o rozmiarze 19 mm, chciałbym się dowiedzieć ile czasu taki guz rośnie, czy mogłem dużo wcześniej go wykryć. Mam 49 lat, nie miałem żadnych objawów chorobowych, guz wykryty przypadkowo. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Artur Jeliński Urolog

Nie powiem jak szybko rosnie ale jak pan pali paierosy to jest pan sam sobie wienien,musi pan stale byc pod kontrola urologa cysoskpie sredniu robi sie co 3 miesiace oczywiscie wszystko zalezy od badania histopatologicznego

Nie ma to teraz znaczenia kiedy guz powstał i jak długo rósł!!! Teraz sytuacja jest,jaka jest i wymaga konkretnego leczenia - onkologicznego !!! zż