Ile czasu zajmie odbudowa naskórka po peelingu?

Witam. Tydzień temu zrobiłam peeling twarzy. Nie powinnam ponieważ mam atopowe zapalenie skóry. Chęć pozbycia się starego brzydkiego naskórka wzięła górę. Niestety teraz cierpię katusze. Moja skóra jest caly czas czerwona, piecze i swędzi. Moje maści, których zwykle używam nie działają. Każde mycie twarzy to katorga. Na poczatku myślałam, że to reakcja na czekoladę, którą zjadłam dzień wcześniej, ale skóra na powiekach i dookoła ust jest zdrowa, więc mam pewność, że przyczyną jest peeling. Moje pytanie brzmi ile mniej więcej czasu zajmie odbudowa zniszczonego naskórka i co powinnam zrobić aby złagodzić objawy. Mam ochotę zedrzeć sobie tę skórę, tak bardzo mnie swędzi. Oczywiście przy atopowym mam pewnie utrudnione zadanie. Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Należy stosować bezwzględną ochronę przecuwłsoneczną (krem z filteem spf 50 co 2-3 godziny lub preparat fotostabilny), jak najczęściej natłuszczać skórę preparatami dedykowanymi, np. Ciclafate Avene. W razie zaostrzenia objawów konsultacja dermatologiczna.

Naskórek może się odbudowywać i regenerowac do paru tygodni. polecam smarować cicabio z bioderma lub cicalfate z avene złagodzą świąd i pieczenie. Przy AZS jak najbardziej można wykonac peeling, ale musi być odpowiednio dobrany przez lekarza na konsultacji.