Ile czasu zajmuje zagojenie się rany po usunięciu czyraka?

Witam, chciałabym się zapytać ile czasu zajmuje zagojenie sie rany po usunięciu czyraka w prawej pachwinie. 1 czerwca miałam taki zabieg ale nadal rana się nie zagoiła. czy to normalne?

Witam , czas gojenia jest zależny od wielkości czyraka , sposobu i warunków jego usunięcia! np. czy był usunięty w całości,czy tylko nacięty i opróżniony oraz czy w czasie przyjmowania antybiotyku przed i po zabiegu. Pachwina jest miejscem , które często długo się goi !!! Może to być wręcz 2-3 tygodnie. z.żurawski

Proces gojenia ran zależy od wielu czynników, m. in. lokalizacji zmiany ( w pachwinach proces gojenia przebiega dłużej niż np. na twarzy), predyspozycji pacjenta ( np. skłonność do powstawania keloidów), chorób współistniejących itd. Jeśli ma Pan wątpliwości odnośnie wyglądu rany, proszę zgłosić się do lekarza, który wykonał zabieg.