Ile czasu żyją plemniki?

Witam. Mam 18 lat i bardzo martwi mnie pewna sprawa. Możliwe, że taki wątek już istnieje, ale nie napotkałam go na tej stronie. Chodzi o to, że podczas uprawiania peetingu z moim chłopakiem sperma znalazła się na jego ręce, było jej nie dużo. Potem wytarł ją o pościel. Następnie po upłynięciu około godziny włożył palec, już suchy do mojej pochwy. Trwało to dosłownie sekundę. Zastanawiam się czy mogło dojść do zapłodnienia? Bardzo się martwię, czy nie jestem w ciąży. Wczoraj powinnam dostać miesiączkę, a nie dostałam. Może opóźnienie jest wywołane stresem? Proszę o poważną odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Plemniki do przeżycia potrzebują wilgotnego środowiska. W wyschniętej spermie nie ma żywych plemników. Prawdopodobnie stres jest przyczyną opóźnienia miesiączki.
Pozdrawiam