Ile czekać na rozpoczęcie kuracji tabletkami antykoncepcyjnymi?

Tabletki Novynette stosowałam 2 lata, po czym zdecydowałam się na trzymiesięczną przerwę. Jestem w trakcie drugiej "normalnej" miesiączki i zastanawiam się czy muszę koniecznie czekać do rozpoczęcia się trzeciej by ponownie zacząć stosować hormony, czy mogę zacząc np. od nowego miesiąca? Wiem, że tabletki powinno się stosować od pierwszego dnia cyklu ale czy niezastosowanie się do tej reguły może negatywnie wpłynąć na moje zdrowie? Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczyć na dłużej niż 7 dni?

Rozpoczęcie nowego opakowania tabletek w innym dniu niż pierwszy dzień cyklu nie wpłynie negatywnie na Pani zdrowie, ale wtedy pełna ochrona będzie dopiero w drugim cyklu.