Ile dni od stosunku wykonać test ciążowy?

Przyjmowałam tabletki, z czego ostatnią 21 tabletkę przyjęłam 31 grudnia. W niedzielę, 27 grudnia brałam tabletkę i odbyłam stosunek z narzeczonym. Natomiast w poniedziałek 28 grudnia zapomniałam tabletki i przyjęłam ją dopiero we wtorek po południu (tabletki biorę o godzinie 19). Dodam, że choruję na PCO, a było to ostatnie opakowanie, gdyż będę miała przerwę w lekach. W poniedziałek 4 stycznia mam dostać miesiączkę. Czy możliwe, żebym była w ciąży? Kiedy najwcześniej mogę wykonać test ciążowy? Ile dni od stosunku?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani sytuacji najlepiej by było, gdyby nie robiła Pani 7-dniowej przerwy, tylko od razu rozpoczęła nowe opakowanie, albo rozpoczeła nowe opakowanie po przerwie krótszej niż 7 dni (lepiej jak najkrótszej)... Istnieje niestyty ryzyko ciąży, choć nie jest bardzo duże. Może Pani zrobić test ciążowy 2-3 tygodnie po stosunku.

Pozdrawiam!