Ile dni po skończeniu antybiotyku znów mogę starać się o dziecko?

Witam!
Staramy się o dziecko, od paru dni mam infekcję gardła, lekarz przepisał antybiotyk tetracyklinowy i nasze starania zawiesiliśmy. Ile dni po skończeniu antybiotyku znów mogę starać się o dziecko? Czy musi upłynąć jakiś konkretny czas, bo akurat po skończeniu antybiotyku jeszcze przez 3 dni po wyliczeniach będę miała dni płodne? Czy lepiej poczekać do następnych dni płodnych?
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Antybiotyki tetracyklinowe są szczególnie niebezpieczne w okresie formowania się kości i zębów, a więc na dalszych etapach ciąży i u dzieci w wieku do kilkunastu lat. Myślę więc, że spokojnie mogą Państwo wznowić starania już od razu po odstawieniu antybiotyku.

Pozdrawiam serdecznie!