Ile dni po stosunku mogę wykonać test ciążowy z apteki?

Ile dni po stosunku mogę wykonać test ciążowy dostępny w aptece?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Ile dni po stosunku mogę wykonać test ciążowy dostępny w aptece?

Droga Pani!

Test ciążowy płytkowy dostępny w aptece należy wykonywać od dnia, który podaje producent na ulotce danego testu.
Testy najnowszej generacji pozwalają rozpoznać ciążę już w 6-tym dniu po stosunku. Jednak zaleca się wykonywanie testów w 10 dniu po stosunku.

Polecam zapytać się farmaceuty w aptece o dostępne testy ciążowe i o czas w jakim można je wykonać.
Polecam również artykuł o testach ciążowych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.