Ile dni po wzięciu tabletki "po" mogę zrobić badanie krwi wykazujące ciążę?

Tabletkę "po" wzięłam po 34 h, mam obawy czy zadziała poprawnie. Chciałam dlatego dowiedzieć się w jakim czasie od tego zdarzenia mogę zrobić badanie krwi na sprawdzenie, czy nie jestem w ciąży? I czy przed tym mogę to sprawdzić za pomocą testu ciążowego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Test krwi powinien być miarodajny już po trzech dniach od zapłodnienia (nie od stosunku!). Obecnie dostępne testy wykrywają ciążę juz po pięciu dniach od zapłodnienia, jednak przyjmuje się, że powinno się go zrobić w dniu spodziewanej miesiączki.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl