Ile dni po zatrzymaniu miesiączki można zrobić test beta-hCG, aby wynik był już pewny?

Krwawienie z odstawienia dostałam 1 lutego, potem odstawiłam tabletki i do tej pory nie mam miesiączki (8 marca). Chcę wiedzieć, kiedy mogę zrobić test beta-hCG, aby wynik był stuprocentowo pewny, chcę iść z tym wynikiem do lekarza.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Najbardziej pewny wynik uzyskuje się kilka dni przed terminem spodziewanej miesiączki. Czyli data ostatniej miesiączki + ilość dni cyklu - 2-3 dni. Natomiast wcześniej oznaczyć można w 14 dni po stosunku, który prawdopodobnie doprowadził do zapłodnienia.
Tak więc w Pani przypadku już można to oznaczyć choćby dzisiaj.