Ile dni potrzeba, żeby po stosunku zajść w ciążę?

Witam!
Zacznę od tego, że miesiączki mam regularne, tak co 28-30 dni. Ostatnią miałam teraz w grudniu (10.12), miesiąc wcześniej, czyli w listopadzie, miałam 13.11 i mój okres trwał tak około 6 dni.
Niepokoi mnie to, że dzisiaj miałam rano plamienie, tak jak podczas okresu i nie wiem, co to może oznaczać, ciążę albo jakieś zmiany hormonalne? Mogło dojść do zapłodnienia i skąd są te plamienia? Ile dni potrzeba, żeby po stosunku zajść w ciążę?
U ginekologa byłam miesiąc temu, zbadał mnie i powiedział, że wszystko jest dobrze. Jeszcze dodam, że parę dni temu współżyłam z moim chłopakiem (nie raz), nie stosujemy żadnej antykoncepcji.
Proszę o odpowiedź, czekam i z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
w przypadku cykli 28-30 dniowych, dni płodne przypadają pomiędzy 8 a 19 dniem cyklu. Jeżeli w tym czasie doszło do stosunku bez zabezpieczenia, to ryzyko ciąży jest dość duże.
Plamienia mogą mieć wiele przyczyn. Mogą być związane z owulacją i wówczas nie jest to powód do niepokoju. Ale może to być objaw implantacji. Również należy wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne. Jednak bez badania ginekologicznego nie można postawić diagnozy.
Proponuję wykonanie testu ciążowego po około 10-14 dniach od stosunku. Może Pani wykonać badanie na poziom HCG z krwi. Wynik jest wiarygodny już po 7-10 dniach od zapłodnienia.
Pozdrawiam