Ile trwają dni płodne a ile niepłodne?

Dzień dobry, chciałabym zapytać ile trwają dni płodne a ile niepłodne? Nie wierzę w testy ciążowe . Moje pytanie ile dni przed okresem są dniami nie płodnymi według moich obliczeń miałam wtedy dni nie płodne moja ostatnia miesiączka zakończyła się między 19 a 20 majem okres raczej mam regularny pierwszy stosunek odbył się 13 czerwca drugi i kolejne od 16 do 20 rano dostałam okres okres skończył się wczoraj . Kochaliśmy się bez zabezpieczenia wiem , że doszedł we mnie wielokrotnie . Czy możliwe w moim przypadku by moje dni nie płodne trwały więcej niż 3 dni? Ile trwają dni płodne i czy ich długość zawsze jest jednakowa czy to się może zmieniać z każdym cyklem? Tak jak już wspomniałam, chciałabym się oprzeć na naturalnych metodach, o testach ciążowych krąży zbyt wiele opowieści i mitów i nie jestem w stanie im uwierzyć. Dziekuję za fachową odpowiedź.

Szanowna Pani!

Nie podała Pani jak długie są Pani cykle.
Generalnie :od owulacji upływa 14 dni do miesiączki, natomiast I faza cyklu może być ruchowa.
Np;;Przy cyklach 28 dniowych owulacja wystepuje 14 dnia cyklu, przy cyklach 32 dniowych wystepuje 18 dnia cyklu, a przy cyklach 25 dniowych 11 dnia cyklu, gdzie pierwszy dzień cyklu to jest pierwszy dzień miesiączki.
Plemnik przeżywa w pochwie i jest zdolny do zapłodnienia przez 72 godziny czyli 3 dni,komórka jajowa przeżywa do 18 godzin.
Mam nadzieję,że te wyjaśnienia pomogą Pani w obliczeniu dni płodnych.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka