Ile dni przed zrobieniem przerwy z odstawienia w braniu tabletek antykoncepcyjnych nie należy współżyć?

Kobieta, lat 22 Witam, biorę pierwsze w swoim życiu tabletki antykoncepcyjne (dopiero pierwsze opakowanie). Interesuje mnie, czy i jak tak, to ile dni przed zrobieniem przerwy z odstawienia nie powinnam współżyć z moim partnerem? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

w trakcie regularnego i systematycznego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie ma potrzeby powstrzymywać się od współżycia w każdym kolejnym tygodniu zażywania tabletek a także w czasie przerwy. Jeżeli tabletki są przyjmowanie regularnie nie ma też potrzeby stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji.

Pozdrawiam!