Ile godzin dziennie 18-latek może wykonywać ćwiczenia fizyczne?

Ile godzin dziennie moze cwiczyc fizycznie (pompki, drazek, brzuszki, ciezarki) bez szkody dla organizmu 18- latek? czy moze cwiczyc codziennie, czy powinien co 2 dni?

Witam,
intensywny trening siłowy powinien być wykonywany do drugi dzień, w resztę dni można wykonywać lżejsze formy ćwiczeń i poświęcić więcej czasu na rozciąganie. Treningi powinny trwać 1-2 godziny. Przy intensywnym trybie życia ważne jest zbilansowane i zdrowe odżywianie i regeneracja. Jeden dzień w tygodniu warto sobie odpuścić i dać czas ciału na odpoczynek.
Pozdraiam

Witam Panią,
wszystko zależy od tego jak intensywny jest trening i na co jest ukierunkowany np siła, rozbudowanie masy mięśniowej, redukcja tkanki tłuszczowej itp. Sesje treningowe mogą trwać średnio od 35-45 min do 1,5godziny Jeżeli są to krótkie sesje, mogą być stosowane codziennie np. pon-piątek a sobota i niedziela regeneracja. Przy dłuższych sesjach treningowych, dzień treningu dzień regeneracji, albo dwa dni treningu i dzień regeneracji. Jeżeli występują objawy przemęczenia, należy wydłużyć czas regeneracji. Należy pamiętać o właściwym doborze diety do wybranego rodzaju treningu.
Więcej informacji na stronie.
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki