Ile gram owoców dziennie w diecie 21-miesięcznego dziecka?

Witam. Ile gram owoców dziennie może zjeść dziecko które ma 21 miesięcy? Pozdrawiam.

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,

Dzieci w wieku ok. 2 lat są zazwyczaj bardzo ruchliwe i potrzebują dużo energii z pożywienia. Zapotrzebowanie kaloryczne to ok 100kcal/kg na dobę. Zależy to też od aktywności dziecka. Proszę wybierać owoce,które zawierają mniej fruktozy np. jabłka albo podawać mu na przekąskę warzywa np. marchewki. Dziecko warzyw może zjeść do woli, a ukształtuje Pani u niego zdrowe nawyki żywieniowe. Najlepiej jest trzymać się planu żywieniowego tj. 5 posiłków dziennie i jednej przekąski, tak by nie przekarmić dziecka i nie uczyć go niepotrzebnie podjadania w przyszłości. To ważne, bo nawyki żywieniowe które będzie Pani u niego krzewić, zostaną z dzieckiem prawdopodobnie już do końca życia.

Pozdrawiam