Ile jabłek i grapefruitów można spożywać podczas diety?

Witam, Pytanie dotyczy odchudzania, jaki jest maksymalne dozwolone spożycie jabłek/grejpfrutów, by one nie zaszkodziły? Jestem na diecie 1000-1500 kalorii i obiawiam sie, ze troche przesadzam (3 jabłka dziennie). Pozdrawiam

Witam Panią,

dla zdrowia i urody dieta powinna być zbilansowana i zróżnicowana - a Pani dieta nie wygląda na taką. Ponadto bardzo częste spożywanie w dużych ilościach jest najprostszą drogą do nadwrażliwości/alergii pokarmowej. Proszę przemyśleć rozpisanie odpowiedniej diety z uwzględnieniem prawidłowego zapotrzebowania energetycznego, 1000 kcal to drakońska dieta która może prowadzić do przeciwnego efektu mianowicie gromadzenia przez głodzony organizm wszystkiego co tylko się da, a także do efektu jojo. Być może dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z pomocy dietetyka/psychodietetyka przy ułożeniu przykładowego zdrowego jadłospisu.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska - Psycholog, Psychodietetyk