Ile jednostek insuliny można zażyć dodatkowo?

MAM PYTANIE -PACJENT74 LATA BIERZE INSULINĘ BARDZO DŁUGO 2 RAZY DZIENNI JEŻELI ZDARZY SIĘ ŻE CUKIER SKOCZY POWYŻEJ 300J ILE JEDNOSTEK MOŻNA WSTRZYKNĄĆ DODATKOWO CAŁY CZAS BIERZE 20J RANO I 16J WIECZOREM

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli są to dawki ustalone przez lekarza proszę zgłosić się do niego, gdyż nie zawsze modyfikacja i zwiększenie dawki jest wskazana.