Ile jeszcze urosnę, jeśli mam duży rozmiar buta?

Witam. Mam 17 lat, mierzę 172.5 cm i ważę 50 kg. Mój rozmiar buta jest bardzo duży, jak na mój wzrost. Rozmiar wkładki butów, które noszę to 28-28.5 cm (44 rozmiar jest dla mnie). Wzrost matki to 159 cm a ojca 176. Mam brata o wzroście 186 cm. Ile jeszcze mogę urosnąć?
17 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby odpowiedzieć na tak zadane pytanie musiałbym znać twoją historię wzrastania od dziecka. Prawdopodobnie ( w/g siatek centylowych) twój wzrost może zmienić się jeszcze do 5 cm . Oczywiście nie jest to reguła.