Ile kalorii dziennie potrzebuję?

Chciałam się zapytać ile powinnam spożywać dziennie kalorii, jeśli mam 16 lat, 165cm wzrostu, ważę 49 kg. Jestem dość aktywna fizycznie ćwiczę 4-5 razy w tygodniu, czasami zdarza się, że nawet 2 razy dziennie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne to około 1600 – 1700 kcal. Nadmiar spożywanej energii prowadzi do nadwagi, jednak zbyt mała ilość również może nie być korzystna, zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie, których mięśnie muszą się regenerować po każdym treningu.

Pozdrawiam.