Ile kalorii dziennie powinna spożywać osoba, która chce schudnąć?

Witam, prosze o porade, chce schudnac, waze 94 kg przy 167 wzrostu, raczej siedzaca praca. Ile kcal powinnam dziennie spozywac zeby chudnac? Nie uprawiam sportu czesto, raczej 2 razy w tygodniu

Witam serdecznie,

to ile kcal powinna Pani spożywać jest kwestią indywidualną i w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat aby to jednoznacznie określić. Misiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,
Zaproponowałbym kaloryczność diety około 2000-2200kcal. To w sam raz, aby chudnąć do kilograma tygodniowo przy Pani zapotrzebowaniu.
Sama kaloryczność diety to jednak nie wszystko, polecam stosować więc zasady zdrowego żywienia, a najlepiej skonsultować się osobiście ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie,
Marek Aleksander Przondo,
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://Facebook.com/dietetycznyguru/