Ile kalorii dziennie powinnam dostarczyć, żeby bezpiecznie osiągnąć zamierzony efekt?

Witam! Mam 27 lat, za sobą 3 ciąże i trochę nadprogramowych kilogramów. Przy wzroście 163 cm ważę 67 kg, chciałabym spaść do około 60 kg. Przy czym z aktywnością fizyczną różnie u mnie bywa. Wolałabym zredukować swoją dietę. Ogólne zasady zdrowego żywienia znam i staram się do nich stosować. Chciałam się zapytać ile kalorii dziennie powinnam sobie dostarczyć żeby bezpiecznie osiągnąć zamierzony efekt? Pozdrawiam

Bezpieczna kaloryczność diety redukującej to ok. 1300-1400kcal w wartościowych produktach, jednocześnie konieczność włączenia ćwiczeń, bo sama dieta może nie wystarczyć. Na 1 kg tkanki tłuszczowej trzeba zredukować 7000 kcal.