Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz
35 poziom zaufania

Witam. Niestety obniżka kalorii raczej tu nie pomoże, wręcz może zaszkodzić. BMI jest poniżej normy i oznacza niedowagę. Wskazany przede wszystkim urozmaicony ruch, a w diecie należy unikać skrobii w postaci ziemniaków, białego makaronu czy białego pieczywa. Zapotrzebowanie energetyczne to minimum 1900 kcal.

0

Witam. Najlepiej byłoby zwiększyć aktywność fizyczną. Aby osiągnąć płaski brzuch i zlikwidować „boczki” konieczne jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń kardio. Niestety popularne „brzuszki” są ćwiczeniami anaerobowymi (beztlenowymi), które w bezpośredni sposób nie przyczyniają się do zmniejszenia ilości zbędnej tkanki tłuszczowej w organizmie. Nie oznacza to oczywiście, że nie należy wykonywać ćwiczeń wzmacniających i modelujących mięśnie brzucha, ponieważ zwiększają efektywność ćwiczeń kardio.

0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam! Według wskaźnika masy ciała BMI jest Pani poniżej wartości prawidłowej wagi dla Pani wzrostu. To samo wskazuje obliczenia dotyczące należnej masy ciała. Wartość energetyczna jadłospisu powinna być dobrana indywidualnie. Jeżeli chodzi o pozbywanie się boczków i brzucha, to najlepiej jest je ukształtować poprzez ćwiczenia, do czego zachęcam w Pani młodym wieku. Pozdrawiam serdecznie! Monika Frank, Dietetyk http://poznan.mojdietetyk.pl/

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0

Witam serdecznie! Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej. Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy