Ile kalorii ma owsianka z poniższego przepisu?

DZIEŃ DOBRY! Chciałabym się odchudzić i wiele osób polecało mi jeść na śniadanie owsiankę. Zrobiłam ją z szklanki mleka 3,5%, 1/2 szklanki płatków owsianych górskich, dodałam łyżkę miodu lipowego, mandarynkę i banana. Zatem chciałabym się dowiedzieć ile taka owsianka ma kalorii? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Witam serdecznie,
przy odchudzaniu pamięta Pani, że kalorie owszem są ważne ale równie ważne jest to jakie produkty wybieramy. Czytając skład Pani śniadania od razu widać błędy żywieniowe. Owsianka jest zbyt słodka ponieważ dodaje Pani banana - wysoki indeks glikemiczny, mandarynkę i miód. Proszę dodać jeden owoc o niższym indeksie glikemicznym niż banan - mandarynka może być lub jabłko, gruszka itp. Miód Proszę dodawać jedynie od czasu d czasu. Mleko proszę zamienić na 2% tłuszczu a nie 3,5%. Warto dodać "dobre tłuszcze" np pochodzące z kilku orzechów, łyżki nasion.
Odpowiadając na Pani pytanie taka owsianka ma około 500kcal.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk