Ile kalorii powinien spożywać brat?

Witam, mam brata 15lat, waga 110kg, 174cm. Sam sb rozpisuję dietę ale u brata mam problem bo ma 15lat, jeszcze się rozwija. Moje pytanie to jak albo ile kcal odjąć od jego cpm, wynosi około 3200 i ,i teraz odjąć jak np. w moim przypadku (mam 22lata) 10-15%kcal czy znaleźć zapotrzebowanie dla 15latka z tabel Instytut Żywienia i Żywności? Proszę o pełną odpowiedź a nie skierowanie do lekarza.

Witam, około 1600-1700 kcal. Kaloryczność powinno się ustalić na należną masę ciała dla chłopca w tym wieku i wzroście (56-66 kg), a następnie odjąć 10-15% lub przyjąć zapotrzebowanie kaloryczne z tabel IŻiŻ - 10-15% lub wykonać analizę składu ciała na specjalistycznym aparacie. Można przyjąć wtedy kaloryczność diety na poziomie nie mniejszym niż podstawowa przemiana materii. Dieta powinna być różnorodna składająca się wyłącznie ze zdrowych produktów, odpowiednio zbilansowana pod względem składników pokarmowych. Dieta powinna wykluczać również soki z owoców oraz zawierać ograniczoną ilość owoców. Powinna zaspokoić poczucie sytości, a jednocześnie być efektywna. Namawiałbym do skorzystania z pomocy dietetyka specjalisty ze względu na bardzo dużą otyłość. Domyślam się, że występują również inne dolegliwości zdrowotne, które powinny być uwzględnione przy opracowaniu diety. Przykład wyniku z analizatora składu ciała http://zdrowadieta.szczecin.pl/jawon-medical-ioi-353/
Piramida zdrowego żywienia http://zdrowadieta.szczecin.pl/nowa-piramida-zdrowego-zywienia/