Ile kalorii powinna przyjmować dziewczyna przy wzroście 166 cm?

Ile kalorii dziennie powinna jest 17 dziewczyna przy wzroście 166 cm, aby utrzymać wagę? Ćwiczenia 3 razy w tygodniu po 1h że średnia intensywnością.

Według mnie - dokładnie tyle, żeby czuła się silna i zdrowa oraz utrzymywała wagę. Jak to najłatwiej sprawdzić?
- użyć kalkulatora kalorii - dowolnego - wpusywać ciągle, przez np miesiąc, wszystko, co się zjada i wyciągnąć średnią.

To, czy Dziewczyna utrzyma wagę będzie jednak zależało nie tylko od spożytych kcal, ale przede wszystkim od ich żródła