Ile kalorii zawiera napar z siemienia lnianego?

Witam chciałabym się dowiedzieć, ile kalorii zawiera napar z siemienia lnianego. Wiem, że 100 g nasion lnu dostarcza 534 kcal. A ile kcal ma sam kleik? Swoje pytanie kieruję do dietetyków.

Witam, jeżeli przygotowuje pani napar z mielonego siemienia w ilość np. 1 łyżki (ok. 10 g) i zalewa to wodą to kaloryczność naparu to ok. 53 kcal. Jeżeli będzie to kleik z całych nasion z pewnością ta kaloryczność będzie nieznacznie mniejsza. Nie znam badań, które by to liczyły.

Rachunek jest prosty, proporcjonalnie do ilości nasion, które Pani zużyje do przygotowania kleiku. Jesli 100 g nasion to plus minus około 500 kcal, a Pani do przygotowania kleiku użyje 10 g, to wówczas kleik dostarczy ok 50 kcal.Niestety kalorie się nie wygotowują ;)
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl