Ile kcal powinnam jeść, aby schudnąć?

Witam mam pytanie ile kcal powinnam jesc..aby schudnąć mam 183 cm wzrostu i 87.400 waga..zależy mi aby zejść do 80 kg...cwicze 5 dni w tygodniu po 40 minut? I jadłam dotychczas do 1100 czy to dobrze czy za malo?? Chciała bym zejść te 7.500 w 2 miesiace..

Dzień dobry, kaloryczność zdecydowanie jest za niska. Pani podstawowa przemiana materii, czyli taka, która nie uwzględnia żadnej aktywności, nawet codziennej, wynosi ok. 1700 kcal. Poniżej tego pułapu schodzić nie powinniśmy, by nie doprowadzić do spowolnienia przemiany materii, a tym samym - efektu jo-jo. Natomiast całkowita przemiana materii, uwzględniająca aktywność to ok. 2300-2400 kcal. A więc jedząc 1700 kcal powinna Pani spokojnie schudnąć 3-4 kg w miesiącu.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
madame.fit

Witam 1100 kcal to zdecydowanie za mało. Musi Pani Pamiętać że nie tylko kalorie mają znaczenie w diecie. Można jeść prawidłowo kalorycznie i nie chudnąć. Zalecam wizytę u dietetyka, która uwzględni Pani rytm dnia, pokarze odpowiednie przerwy między posiłkami, a na pewno Pani schudnie zdrowo bez efektu jojo.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Witam serdecznie,
bezpieczne i zdrowe odchudznie to około 0,5-1kg tygodniowo. Uważam, że 1100kcal to za mało ale kalorycznośc diety to nie wszystko. Wieksze znaczenie ma skład posiłków. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa. Może Pani przecież dosatrczyć daną ilość kcal z czekolady jak i ze zdrowego posiłku.
Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk