Ile kilogramów mogę schudnąć, by nie zagrażać zdrowiu?

Witam. Mam 12 lat, 160 cm. Jestem kobietą... Ostatnio ważyłam się z miesiąc temu i ważyłam 50,6 kg. Mam 80 cm w biodrach i 70 cm w talii. Chodzę do klasy sportowej, gdzie mam 2 godz WF-u dziennie (gramy głównie w koszykówkę). Gdy wracam do domu, resztę dnia siedzę. Nie bardzo lubię wychodzić na dwór, bo w okolicy kręcą się podejrzani ludzie... Moje jedyne przedmioty do sportu to hantle 1 kg i rower. Nie przepadam za jazdą na rowerze. Lubię biegać, lecz nie wiem czy bieg w miejscu będzie dobry... Nigdy się nie odchudzałam, jestem uzależniona od picia mleka. Wiem, że piję go za dużo. Często jadam owoce (1,2 dziennie). Czasem warzywa na obiad... Poza tym to odżywiałam się bardzo pospolicie... Co wpadnie do łap. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga. Sama jej nie mam. Mam jedynie chore zatoki...

Przykładowy jadłospis na np. poniedziałek. Śniadanie: płatki czekoladowe z mlekiem, kakao / Kanapka z miodem/dżemem, herbata. Drugie śniadanie: 2 kanapki z wędliną. Jakiś owoc (mandarynki, banany). Obiad: czasem jakaś zupa, czasem kotlet jakiś... Zawsze z ziemniakami. Między tym: płatki z mlekiem / kanapki / rzadko: słodycze. Kolacja: kisiel / płatki z mlekiem / kanapki z pasztetem. W weekendy jem bardzo podobnie. Chciałabym się pozbyć tłuszczu z ud, łydek, brzucha, a szczególnie z ramion (tu gdzie "biceps") i w ogóle trochę schudnąć. Często czuję się zdołowana i wierzę, że sport mnie uszczęśliwi. Heh... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Po pierwsze Twoja waga jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania oraz iż Twoja aktywność fizyczna jest bardzo wysoka! Jeśli masz problem z tkanką tłuszczową w okolicach ud i brzucha, zacznij unikać kalorycznych i niezdrowych przekąsek i odżywiać się według zdrowych zasad żywienia http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz wykonywać ćwiczenia na te partie ciała: ćwiczenia z motylkiem, przysiady, brzuszki, jazda na rowerze, pływanie czy jogging. Zajrzyj też do ćwiczeń, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.