Ile kilokalorii jeść, aby schudnąć?

Witam serdecznie chciałabym schudnąć 3kg w zdrowy sposób do wagi sprzed ciąży. Pracuję siłowo na gospodarstwie rolnym 6h dziennie w porze zimowej a w porze wiosennej dochodzą prace w polu. Praca polega na dżwiganiu, podnoszeniu, przenoszeniu, dojeniu krów itp. Nie ćwiczę bo praca mi nie pozwala oraz małe dziecko. Ile kcal powinnam jeść? kobieta 31lat, 169cm, 62kg.Czy moja aktywność jest duża?

Dzień dobrym,
na pewno nie prowadzi Pani siedzącego trybu życia :) Można powiedzieć, że aktywność jest umiarkowana albo duża.

Z dostępnych wzorów obliczyłam Pani podstawową przemianę materii i proponuję, aby rozpoczęła Pani odchudzanie od 1500 kcal rozłożone na 5 posiłków, śniadanie do godziny po przebudzenia kolacja 2,5-3 godzin przed snem. Więcej kalorii proszę spożywać w pierwszej połowie dnia. Po 2 tyg diety może Pani zabrać - 50 kcal, chyba że tempo odchudzania będzie wyższe niż 1kg/ tydzień to nic Pani nie odejmuje.

Proszę w kaloryczności diety uwzględnić też np. mleko do kawy.

Trzymam kciuki!

Beata Krawczyńska-Kowalska

Dzień dobry,

Pani podstawowa przemiana materii jest na poziomie około 1400 kcal na dzień. Uwzględniają Pani aktywność fizyczną dzienna dieta powinna pokrywać zapotrzebowanie na około 1750 kcal.

Oczywiście w celu dokłsdnej bilansacji diety powinna się Pani zgłosić do dietetyka w Pani okolicy, który uwzględni dokładnie Pani aktywność fizyczną, jednostki chorobowe itp.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga