ile mamy czasu odczekać, od tej tomografii, by to było bezpieczne?

Witam! Lekarz stwierdził u mnie krwiomocz. Dostałem skierowanie na tomografię komputerową dróg moczowych i nerek. Z żoną od kilku miesięcy staramy się o dziecko. Moje pytanie brzmi - czy ta tomografia może w jakiś sposób negatywnie wpłynąć na poczęcie dziecka, a jeśli dojdzie do poczęcia to później na rozwój płodu, z uwagi na dawkę promieniowania? Jeśli tak, to ile mamy czasu odczekać, od tej tomografii, by to było bezpieczne?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. 72 dni od badania nie będzie mieć to już wpływu. Proszę się zatroszczyć podczas badania i zwrócić uwagę na ochronę jąder podczas badania.